Elegancka odzież

Stylowa kurtka przeciwdeszczowa jako podstawa męskiej garderoby

Męskie garderoby są teraz wypełniane przez różne modele odzieży wierzchniej. Zróżnicowane płaszcze i kurtki powinny stanowić podstawę każdej współczesnej szafy, albowiem gdy ma się ich odmienne warianty do dyspozycji, zawsze można się przygotować na każdą pogodę. Najbardziej uniwersalną odzieżą tego rodzaju jest jednak kurtka przeciwdeszczowa. To ona sprawdzi się i podczas wietrznej niedzieli spędzanej nad wodą, i w trakcie górskiego wypadu w Tatry, i na zwykłych spacerach odbywanych w mieście.

Jak wybrać kurtkę przeciwdeszczową męską? Zanim znajdzie się odpowiedź na to pytanie, warto mimo wszystko nieco nakreślić sobie jej charakter i wyznaczyć własne oczekiwania względem tej odmiany odzieży. Niektórzy potrzebują jej wyłącznie po to, by od czasu do czasu ochronić się przed deszczem, nie musząc korzystać z parasola, podczas gdy inni kupują specjalistyczne męskie kurtki przeciwdeszczowe z technicznych materiałów: https://dstreet.pl/kurtki-przeciwdeszczowe-meskie w celu uprawiania w nich różnych dyscyplin sportowych w plenerze nawet przy kompletnie niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Dlaczego warto zdecydować się na softshell?

Poranna przebieżka w lekkim deszczu może przerodzić się w naprawdę przyjemne, niemalże ożywiające doznanie. Nagła zmiana pogody w górach nie musi natomiast oznaczać automatycznej rezygnacji z dalszej wycieczki, jeżeli tylko ma się pod ręką coś, co pozwoli poradzić sobie z nieprzyjemnymi odczuciami wynikającymi z równie nieprzyjemnej pogody. Specjalistyczne męskie kurtki przeciwdeszczowe szyte są ze specjalistycznych technicznych materiałów. Tworzą one doskonałą warstwę zabezpieczającą i przed deszczem, i przed wiatrem. Choć mogłoby się wydawać, że taki poziom zabezpieczenia zostanie osiągnięty kosztem pogrubienia i usztywnienia materiału, nie do końca jest to prawda.

Lata temu sportowe kurtki przeciwdeszczowe rzeczywiście były grube, sztywne i ciężkie, jednakże nowoczesne technologie pozwoliły tworzyć je z materiałów cieńszych, bardziej swobodnych i przede wszystkim oddychających. Ta ostatnia cecha okaże się szczególnie ważna dla osób, które w kurtce przeciwdeszczowej chcą uprawiać bardziej wymagające aktywności, wskutek których ciało na pewno będzie się szybko nagrzewać i pocić. Softshell jest więc takim uniwersalnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. To kurtka, która jest w stanie sprawdzić się dosłownie zawsze i to niezależnie od tego, co dokładnie chce się w niej robić.

Czy kurtka przeciwdeszczowa może być stylowa?

Wygoda to jedno, ale w idealnym modowym świecie idzie ona w parze ze stylowością. Te dwie cechy mogą się ze sobą łączyć, a efektem tej mieszanki jak najbardziej może okazać się męska kurtka przeciwdeszczowa. Aktualnie produkcją funkcjonalnej odzieży wierzchniej zajmują się nie tylko firmy typowo sportowe, znające się głównie na własnościach takiej odzieży i dostosowywaniu jej do typu aktywności, ale też i renomowane domy mody oraz słynni projektanci, czyli ogólnie rzecz biorąc topowe marki w branży modowej, które za rzecz priorytetową zawsze wezmą wygląd produktu.

Na pytanie, jaką kurtkę przeciwdeszczową męską wybrać, nie da się wysunąć jednej uniwersalnej odpowiedzi, albowiem kurtkę tę, tak jak i każdy inny element garderoby, trzeba dopasować do swojego stylu, posiadanych już ubrań, a nawet i… sylwetki! Poszczególne kurtki będą różnić się od siebie nie tylko kolorem czy spowijającym je wzorem, ale też i budową. Nie wszystko pasuje zupełnie wszystkim. Męskie sylwetki są jednak bardzo różne, dlatego trzeba wiedzieć, z jakim ich typem ma się do czynienia, aby nie zaburzyć własnych proporcji, a wręcz je poprawić.

Niższym mężczyznom raczej nie przypasują przedłużane kurtki czy tym bardziej klasyczne przeciwdeszczowe płaszcze, albowiem takie ubrania zawsze skracają sylwetkę, co z kolei może okazać się dobrą wiadomością dla panów ekstremalnie wysokich i szczupłych, którzy chcieliby się nieco zmniejszyć. Z kolei dodatek większych kieszeni będzie tę sylwetkę lekko poszerzać. Jeśli chodzi natomiast o kolory, te ciemniejsze zapewnią efekt wyszczuplenia, a jaśniejsze raczej zadziałają powiększająco.

Możliwość komentowania Stylowa kurtka przeciwdeszczowa jako podstawa męskiej garderoby została wyłączona