elegancki sweter rozpinany męski
Elegancka odzież

Swetry męskie rozpinane na guziki czy na zamek?

Sweter męski rozpinany to bardzo popularny element garderoby, który oferowany jest w szerokiej sprzedażny, w tym zarówno w popularnych sieciówkach, jak i prestiżowych domach mody. Wynika to przede wszystkim z niezwykłej uniwersalności tego typu swetra. Może on być bowiem bazą zarówno dla klasycznej stylizacji, jak i tej nieco bardziej sportowej i codziennej. Co ważne, w każdej z nich prezentuje się wyjątkowo dobrze.  

Popularność męskiego swetra rozpinanego      

Swetry rozpinane męskie są nieodłącznym elementem garderoby wielu panów. Co ciekawe, swetry mogą mieć bardzo różnorodne zastosowanie. Taki sweter męski rozpinany może bowiem z powodzeniem zastąpić marynarkę, stanowiąc rodzaj klasyki w nieco mniej formalnym wydaniu. W tym wypadku doskonale sprawdzi się model uszyty z wysokogatunkowej tkaniny w dość zachowawczym i stonowanym kolorze, w tym: szarym, beżowym, granatowym lub czarnym. W codziennej stylizacji warto z kolei wybierać bardziej odważny kolor, na przykład intensywną czerwień, nasycony błękit czy soczystą zieleń.

Swetry męskie rozpinane – różnorodność tkanin   

W zależności od rodzaju tkaniny swetry męskie mogą być komponowane z innymi elementami garderoby. Ponadto, w zależności od jej grubości mogą być noszone podczas chłodnych letnich wieczorów czy jesiennych spacerów. Wówczas doskonale sprawdzą się w roli bardzo wygodnego w noszeniu okrycia wierzchniego. Grube zimowe swetry o gęstym splocie zadbają z kolei o komfort termiczny podczas mrozu i przeszywającego wiatru.          

Guziki czy zamek?

Podczas wyboru idealnego swetra wielu panów zastanawia się nad tym, czy powinni oni wybrać swetry męskie rozpinane na guziki czy na zamek? Otóż, rodzaj zapięcia jest w dużej mierze podyktowany jest względami praktycznymi oraz stylem danego mężczyzny. Modele, które posiadają guzki są z reguły bardziej eleganckie od tych, które mają wszyty zamek. Pierwszy z nich pasuje idealnie do koszuli, drugi zgra się z koszulką. W pierwszym przypadku, uzupełnieniem stylizacji będą garniturowe spodnie, w drugi – jeansy lub sztruksy o dość luźnym kroju.

Możliwość komentowania Swetry męskie rozpinane na guziki czy na zamek? została wyłączona