Odzież Street

Jak postrzegana jest moda uliczna i sklep streetwearowy?

Z przesądami trzeba walczyć, nie wolno ich tolerować. Jednak nie jest to takie proste, Moda streetwear- czyli uliczna jest uważana za gorszą, mniej wartościową. To pewnie przez jej luźny charakter i jej mnogość stylów.

Streetwear- najczęstsze przesądy

Po pierwsze powszechnie uchodzi za styl bycia leniuchów, ludzi bez gustu lub mających niski status społeczny. Jednak nie jest to prawdą, bo jest ona raczej sposobem wyrażania siebie niż zaniedbaniem stylizacyjnym. Po drugie uważa się, że jest domeną nastolatków i ludzi mało dojrzałych i nieodpowiedzialnych. Jednak czy dorosłość zawsze musi objawiać się noszeniem garnituru.

Po trzecie sklep streetwear i ubrania tam sprzedawane kojarzą się ze skejtami i innymi subkulturami, przez co mylnie uważa się, że asortyment streetwear’owy jest gorszej jakości- z gorszych materiałów. Jest to absolutna nieprawda. Ubrania i rzeczy z kręgu streetwearu są jak najbardziej wartościowe.

Czy trudno znaleźć sklep streetwear’owy?

W zasadzie nie, bo w większych miastach jest ich sporo. W końcu ludzi, którzy stawiają na wygodę i funkcjonalność w jednym, jest coraz więcej. Gorzej jest na wsiach i w małych miasteczkach. Tam znaleźć taki rodzaj sklepów, to jak szukać igły w stogu siana. Jednak i dla mieszkańców małych wiosek chcących być streetwerem- jest promyk nadziei. Oni mogą wejść do sklepu streetwer’owego online. Jest tam nawet więcej towarów niż w sklepie stacjonarnym.

Możliwość komentowania Jak postrzegana jest moda uliczna i sklep streetwearowy? została wyłączona