pasek
Akcesoria

Pasek jako niezbędny dodatek

Pasek stanowi jeden z najważniejszych dodatków podczas kompletowania męskiej garderoby. Nie tylko podtrzymuje spodnie ale stanowi też ważny element stylizacji a jego brak w niektórych sytuacjach może być poczytywany jako duże faux pas. Istotny jest nie tylko materiał z jakiego został wykonany, kolor paska ale także jego długość i rozmiar.

Paski eleganckie a sportowe

Paski męskie można podzielić na te przeznaczone do eleganckich, formalnych stylizacji oraz na te przeznaczone do noszenia na co dzień. W przypadku oficjalnych wydarzeń takich jak śluby, spotkania biznesowe, wyjścia do opery czy teatru warto postawić na klasyczny, dobrze dobrany pasek. Polecane są szczególnie paski wykonane z naturalnej skóry które wyglądają niezwykle gustownie i elegancko. Skórzane paski męskie najlepiej prezentują się w kolorach czarnym oraz odcieniach brązu z dobrze widoczną, klasyczną klamrą.

Codzienne stylizacje można urozmaicać paskami wykonanymi z materiałów takich jak zamsz, dobrze sprawdzają się paski plecione oraz te z awangardowymi i ozdobnymi klamrami.

pasek

Inne elementy istotne przy wyborze paska męskiego

Ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę kupując pasek do spodni jest jego rozmiar. Dodatek ten nie może powodować zsuwania spodni ani ściskania ciała. Nieodpowiedni rozmiar paska będzie wyglądał nieestetycznie a przede wszystkim nie spełni swojej funkcji. Długość paska powinna być dopasowana do obwodu ciała i powinien on swobodnie zapinać się na środkową dziurkę. Paski zapinane na zacisk lepiej dopasowują się do obwodu właściciela, jednak nie będą pasowały do eleganckich stylizacji.

Każdy mężczyzna powinien posiadać w swojej garderobie przynajmniej dwa rodzaje pasków: klasyczny, na wielkie wyjścia oraz pasek do codziennych, nieformalnych stylizacji.

Możliwość komentowania Pasek jako niezbędny dodatek została wyłączona