jeansy - uniwersalne spodnie
Uncategorized

Męskie jeansy – spodnie z Genui

Na co dzień wszyscy nosimy popularne jeansy w różnych odsłonach, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, skąd właściwie wzięły się te spodnie i jaka jest ich historia?

Jeansy męskie przez wieki

Historia tego materiału i ubrań z niego wykonanych sięga aż XVII wieku. Wtedy to w Genui (z francuskiego Gênes – wymowa niemalże jak „jeans”) powstały pierwsze męskie jeansy. Były to spodnie przeznaczone dla pracowników fizycznych, miały zapewnić im komfort pracy i były tanie. Podobny materiał został później stworzony w Nimes i był nazywany materiałem „z Nimes” – „de Nimes” (stąd właśnie dzisiejsze określenie na jeansy: denim).

Az dwa wieku później, w XIX wieku, los jeansów zaczął się odmieniać. Wszystko za sprawą Leviego Straussa, twórcy kultowych Levisów, który szukał materiału odpowiedniego na spodnie dla amerykańskich poszukiwaczy złota.

Po wypróbowaniu jeansu zdecydował się na opatentowanie spodni wzmacnianych metalowymi nitami – znanych nam dzisiaj jako jeansy.

Spodnie męskie jeans – na co dzień i od święta

Od tamtej pory wiele się zmieniło. Spodnie jeansowe nie są ubiorem robotniczym, a strojem dla każdego i na wiele okazji. Coraz częściej można się spotkać z jeansami męskimi ubranymi do marynarki i nikogo to nie dziwi!

Obecnie wiele firm ma w swojej ofercie męskie jeansy, a mnogość wyboru sprawia, że większość osób ma w swojej szafie minimum kilka par tych spodni. Nic dziwnego – są wygodne, a dobrze skrojone idealnie podkreślają sylwetkę.

W każdej męskiej szafie powinny się znaleźć choć jedne spodnie tego typu.

Możliwość komentowania Męskie jeansy – spodnie z Genui została wyłączona