Spodnie

Spodnie męskie – jak je dobierać aby dobrze wyglądać?

Mężczyźni noszą spodnie przez ponad 300 dni w roku. Dlatego warto bliżej się im przyjrzeć i nauczyć się jak je dobierać i na co zwracać uwagę, aby spodnie męskie leżały jak ulał. Często zdarza się tak, że mężczyźni wybierają znacznie za duży lub za mały rozmiar, lub nawet za krótkie spodnie.

Na co zwrócić uwagę, aby spodnie męskie świetnie leżały?

Przede wszystkim na odpowiedni rozmiar spodni. W sklepach najczęściej można spotkać rozmiarówkę opierającą się na dwóch wymiarach np. 33/34. Pierwsza cyfra oznacza, długość pasa, a druga zaś długość nogawki. Tego rodzaju oznaczenia rozmiarów dotyczą przede wszystkim spodni jeansowych. Spodnie męskie wizytowe będą określone jedną cyfrą, np. rozmiar 46 lub 48.

Spodnie nie mogą być za luźne w pasie. A ściągnięcie za luźnych spodni paskiem spowoduje tylko pogorszeni wyglądu. Nadmiar materiału zbierze się z przodu spodni i spowoduje, że będą one bardzo nieestetycznie wyglądały. Pasek powinno traktować się do bardzo delikatnej korekty rozmiaru, a przede wszystkim jako ozdobny detal dopełniający całości stylizacji.

Długość nogawek męskich spodni powinna być ustalana przy założonych butach, stojąc równo na płaskiej powierzchni. Szersze nogawki powinny opadać na but i tworzyć jedno zagięcie, a węższe powinny długością sięgać za kostkę.

Bardzo ważną kwestią jest również dobranie odpowiedniego kroju spodni męskich do sylwetki. Inny model spodni założy mężczyzna szczupły i wysoki, a zupełnie inny krój będzie pasował do mężczyzny niskiego z nadwagą.

Na rynku odzieżowym można znaleźć tak ogromny wybór spodni, że każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swojej sylwetki. Ważne, aby mierzyć, próbować i sprawdzać jak czujemy się i jak wyglądamy w konkretnym kroju spodni.

Oferta sprzedażowa: spodnie męskie tutaj

Możliwość komentowania Spodnie męskie – jak je dobierać aby dobrze wyglądać? została wyłączona