Elegancka odzież

Ramoneska czyli kurtka noszona na tysiąc sposobów

Niewiele osób o tym wie, że noszona dziś tak powszechnie i chętnie kurtka o roboczej nazwie ramoneska początkowo była typową kurtką przeznaczoną na motor. Używały jej osoby, które uwielbiały szybką jazdę na motocyklu, gdy czuło się wiatr we włosach. Potem moda na ramoneskę przeniknęła do świata muzyki rockowej i punkowej. Obecnie aż trudno w to uwierzyć, bo ramoneski noszone są przez kobiety i mężczyzn w różnym wieku, reprezentujących różne profesje i style życia. Można zatem śmiało powiedzieć, że ramoneska łączy ludzi. Jak wybrać ramoneskę damską? To dziś nie lada dylemat z uwagi na fakt, że różnych typów ramonesek jest naprawdę sporo.

Czym dokładnie jest ramoneska?

Ramoneska to kurtka, którą wykonuje się ze skóry lub materiału skóropodobnego, rzadziej z zamszu lub tkanin, które mogą umożliwiać używanie ramoneski jako stylowego żakietu. Ramoneska ma bezkompromisowy charakter. Zazwyczaj składa się z podwójnej poły oraz asymetrycznie wszytego zamka. Niektóre ramoneski damskie jak choćby te od dstreet.pl mają dodatkowe naszywki na ramionach. Kurtki na motor lub na koncert mają również elementy odblaskowe, naszywki i ćwieki. Ramoneski ze świata motocyklowego i artystycznego przeniosły się na ulice. Obecnie mają rzesze zwolenników na całym świecie.

Czy kolory ramoneski mają znaczenie?

Współczesne kurtki występują niemalże we wszystkim kolorach, o jakich tylko można zamarzyć. Najpopularniejsze są oczywiście czarne, które są jednocześnie najbardziej uniwersalne i podobne do prototypów. Czarna ramoneska noszona jest przez ikony stylu. Ciekawym rozwiązaniem są też ramoneski czerwone, które są wyznacznikiem dobrego smaku i dostojności. Czerwienie noszą panie pewne siebie i swojej wartości. Na rynku swego czasu królowała ramoneska musztardowa, która do dziś jest jednym z hitów. Interesujące są także ramoneski w pastelowych kolorach np. seledynowe.

Ramoneski a sukienki i spódnice

Ramoneski i typowo kobiece stroje to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Idealnym połączeniem jest kurtka i falbaniasta sukienka z motywem kwiatowym. Obcisła ołówkowa sukienka lub spódnica także będzie się prezentowała w porządku. Mistrzostwem stylizacyjnym jest czarna ramoneska w połączeniu z długą plisowaną spódnicą w kolorze jasno różowym lub ecru.

Ramoneski a spodnie

Świetnie wygląda ramoneska w połączeniu z jeansami. Zwłaszcza takimi, które są poszarpane i pokryte specjalnymi dziurami. Osoba w ten sposób ubrana musi robić wrażenie. Czarne, proste legginsy także będą pasowały do ramoneski w każdym możliwym kolorze.

Ramoneski a buty

Ramoneska najbardziej będzie pasowała do botków skórzanych lub zamszowych w zależności od materiału wykonania kurtki. Spokojnie do ramoneski można założyć nawet zwykłe trampki. Wspaniale będzie wyglądała z wysokimi kozakami w kowbojskim stylu.

Ramoneski a dodatki 

Dodatki do kurtek mogą mieć postać twarzowych kapeluszy, wyrazistych okularów przeciwsłonecznych oraz elementów biżuterii, które są wydatne i wyraziste. Akcesoriami, które będą tu pasowały są również te pasujące do rockowych użytkowniczek ramonesek, czyli naszywki powiązane z rockowymi zespołami, cekiny, ćwieki i dżety.

Ramoneska – bunt i nonkonformizm

Początkowo ramoneska spełniała inną rolę niż dzisiaj. Była to kurtka noszona przez buntowników, indywidualistów, osoby, które miały własne zdanie i w żadnym wypadku nie chciały się dopasować do ogółu. Kurtka miała być wyrazem alternatywnej postawy wobec życia i zastanego porządku. Obecnie nie ma ona może tak bardzo manifestacyjnego wydźwięku, ale nadal zawiera w sobie jakiś pierwiastek stanowczości i braku pokory. Dziś osoby noszące ramoneski prawdopodobnie nawet nie znają jej rodowodu, lecz w niczym to nie przeszkadza. Zakładając ramoneskę, decydujemy się na przyjęcie pewnej odważnej konwencji. Ramoneska dodaje odwagi i pomaga budować poczucie własnej wartości. W takiej kurtce każdy wygląda dobrze, bo ten krój jest tak dopasowany, aby podkreślał naturalne atuty każdej osoby. Każdy, kto choć raz założył ramoneskę, najchętniej nigdy więcej nie zamieniłby ja na inną kurtkę.

Możliwość komentowania Ramoneska czyli kurtka noszona na tysiąc sposobów została wyłączona