skarpety męskie
Bielizna

Kupujemy skarpetki męskie

Skarpetki męskie, choć są naprawdę ważnym elementem codziennego stroju, to jednak zdecydowanie za często są zupełnie pomijane podczas rozważań, jak je ubrać. Skarpetki zakładane są przeważnie zupełnie losowo, po prostu pod kątem gustu. Jak się jednak okazuje, podobnie jak i inne elementy garderoby, tak i skarpety muszą być dobierane w odpowiedni sposób. Co więc warto o nich wiedzieć?

Jaki kolor wybrać?

Zdecydowanie najczęściej padającym pytaniem, jeśli chodzi o skarpety męskie, jest ich kolor. Jak bowiem każdy doskonale wie, na rynku znaleźć można skarpetki w ogromnej ilości wersji kolorystycznych. Jak się jednak powinno je dobierać?

Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że kolor skarpetek powinien być uzależniony do tego, jakie się w danej chwili nosi buty, a przede wszystkim, jaki jest kolor noszonych spodni. Liczy się tu bowiem to, aby osiągnąć efekt wydłużenia nóg, co jest szczególnie mocno zalecane wśród panów o niższym wzroście. Z tego też powodu powinno się zakładać skarpetki mniej więcej w tym samym kolorze. Co jednak w przypadku doboru odcienia? Trudno jest bowiem znaleźć idealny odcień pasujący do skarpetek i spodni. W takim wypadku zaleca się, aby skarpetki były ciemniejsze, jeśli spodnie posiadają ciemną kolorystykę. Jeśli spodnie są jasne, wtedy skarpetki powinny być jaśniejsze.

Jaki rodzaj skarpetek?

Oczywiście kolor to nie wszystko, na co trzeba zwracać uwagę, gdy szuka się dla siebie odpowiedniego rodzaju skarpetek. Oprócz tego bardzo ważne jest także to, jaki to konkretnie będzie rodzaj skarpetki.

Zdecydowanie najbardziej uniwersalne są skarpetki klasyczne, które najczęściej zakładane są do garnituru. Jak jednak można z łatwością zauważyć, taki model jest stosunkowo długi, co nie zawsze dobrze pasuje, szczególnie w lecie. Jeśli chce się ukryć wystającą z obuwia skarpetkę, wtedy poleca się znacznie krótszy model, czyli tzw. stopkę. Oczywiście na przeciwległym biegunie również coś się znajdzie, ponieważ w dalszym ciągu w sklepach sprzedawane są nieco już zapomniane podkolanówki, czyli długie skarpety przeznaczone dla fanów klasycznego ubierania się.

Możliwość komentowania Kupujemy skarpetki męskie została wyłączona